Süreç ve Sistem Tasarımı

SÜREÇ VE SİSTEM TASARIMI

Diğer her şey gibi süreçler ve kullandığımız sistemler de evrim geçirmelidir. İşletme körlüğü veya alışkanlıklar işinizi farklı ve daha iyi yapma konusunda organizasyonunuza engel olabilir. Bazı durumlarda iç iletişim problemleri de engel olabilir.

Süreçlerinizin ve kullandığınız sistemlerin analizi ve geliştirilmesi konusunda ekibinizle birlikte çalışarak bu engelleri aşmanıza yardımcı olabiliriz.

Süreçlerinizi yönetmesi kolay, olası hataları önleyen, problemleri ve anormallikleri gün yüzüne çıkaran yalın bir akışa çevirmeniz için ekibiniz ile birlikte çalışırız. Kullandığınız sistemlerden maksimum seviyede faydalanmanız, dijitalleşme seviyenizi adım adım yükseltmeniz ve Endüstri 4.0 için gereken alt yapıyı hazırlamanız için ekibinizi yönlendiririz.

Organizasyonunuzu bir dizi fonksiyonel süreçten ziyade akışın bütününe odaklanarak anlamanıza yardımcı oluyoruz. Ekibinizin akışın bütününü gören ve düşünen bir yaklaşımı benimsemesini hedefliyoruz.

Kapsam: Bu hizmetimiz üretim sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin tüm süreçlerini kapsar.

GÜNLÜK SÜREÇ YÖNETİMİ

İş performansınızı geliştirmek için tüm ekibinizin katılım sağladığı, hedeflerinizden, mevcut durumdan, yaşanan kayıplar ve problemlerden haberdar olduğu, hızla önlem aldıkları, anormallikleri fark edip bir kaybın oluşmasını önledikleri bir GYS oluşturmak için ekibinizle birlikte çalışarak size uygun bir model oluşturuyoruz.

Yönetim ekibinizle birlikte çalışarak hazırladığımız günlük süreç yönetimi modeli ile iş performansınızı yönetmek ve geliştirmek için tüm ekibinizin katılımını hedefliyoruz.

Bu model;

  • Her gün yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve yatayda bilgi akışını hızlandırır, tüm anormalliklerden ve kararlardan herkesin hızlı bir şekilde haberdar olmasını sağlar
  • Anormalliklerin hızlı bir şekilde gün yüzüne çıkmasını sağladığı için ekibinizin hızlı müdahale yeteneğini geliştirir
  • Performansı günlük yöneten ekibinizin hedeften uzaklaşmanızı engeller
  • Tüm ekibinizin hedefleriniz ve mevcut durumunuz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamakla birlikte ekibinizin günlük faaliyetlerinin hedeflerinize yönelik gerçekleşmesini sağlar
  • Ekibinizin iyileştirme çalışmalarına olan katılımını artırır
  • Süreçleri yönetmenizi kolaylaştırır

Hızlı ve esnek bir organizasyon olmanız için etkili bir araç olan günlük süreç yönetimi modeli kullandığınız araçlar içerisinde en etkilisi olabilir.

Kapsam: Bu hizmetimiz üretim veya hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların tüm süreçlerini kapsar.